Defalarca Gündem Haline Gelen Tbmm meclis araştırma komisyonu net olarak söylemek gerekirse milletin gözünü boyamak için kurulur. o yüzden bu vakit kaybı olduğu için hiç bir iktidar araştırma komısyonunu önemsemez geçmişten bu yana!!

muhalefetin çok önemli bir şeymiş gibi lanse ettiği ama aslında hiç bir işe yaramayan muhabbetlerin döndüğü komisyondur.

şöyle düşünün; Geçmişte chp nin terör olayları araştırılsın önergesi ve hdp nin destek olması araştırılsın önergelerinin ne anlama geldiğini aslında açık açık söylüyor.
hdp nin net olarak teröre destek verdiğini bilmeyen yok! hdp amacı terörü bitirmek olsa buna dahil olur mu sizce?
hpd'li milletvekillerı "terör araraştırılsın" diye bir araştırma komısyonu öneriyor! o komisyonun içinde hdp milletvekilleri de var. sırtını kandil'e yaslayanı orada, canlı bombanın cenazesine gideni orada, heykel dikecek olanlar da orada!! bu adamlar diyor ki komisyon kuralım.

yanı bu adam diyor ki; getirin polisinizi, askerinizi bana ifade versin bakalım ne yapıyor dağda! senın dagda terörıst peşinde koşan askerin gelecek ve kandil'e sırtını yaslayana bilgi verecek! içisleri bakanın ve milli savunma bakanı gelecek, bu komisyona derdini anlatacak. ve en önemli düşündüren konuda şu; BU KOMİSYONDAN TERÖRÜ BİTİRECEK KESİN ÇÖZÜM ÇIKSA SİZCE TERÖR DESTEKÇİSİ HDP BU YÖNDE ÖNERGE VERİR MİYDİ? orada çözülmeyeceğini net bildiği için göz boyamak için veriyor zaten

Senelerdir "bakın biz terörü araştırmak istiyoruz ama akparti izin vermıyor" demek için bu önergeleri getirirler.
hem burada göz boyayacak hem bak ben araştırılmasını istedim deyip temize çıkmaya çalışacak..

faydaları olmayan, hatta zararlı bu araştırma komisyonlarını reddedecekler. Çünkü boş beleş muhabbetler yapılan ve hiç bir işe yaramayan rapor çıkacak komisyondan ve bu rapor

en sonuncu olan ayasofya araştırma önergesinden örnek verecek olursak ak kıs bu konuya parmak basmadan önce adı bile geçmiyor !! ama muhalefet ettikten sonra ilk etapta halkı kandırmak amaçlı araştırılsın önergesi gereklidir kalkıyor!